نخل جمیرا

نخل جمیرا
208 بازدید
مجمع الجزایر مصنوعی با استفاده از احیای زمین توسط نخیل ، یک شرکت متعلق به دولت دبی در امارات متحده عربی ایجاد شده و توسط معماران HHCP طراحی و ساخته شده است.

این جزیره یکی از سه جزیره به نام جزایر پالم ( پالم جمیرا , پالم جبل علی و پالم دیره ) است که به خلیج گسترش می‌یابد و طول خط ساحلی دبی را تا ۵۲۰ کیلومتر ( 320 مایل ) افزایش می‌دهد. پالم جمیرا کوچک‌ترین و اصلی ترین بین سه جزیره پالم است که توسط نخیل توسعه یافت می‌شود . این جزیره  در ساحل جمیرا دبی واقع در امارات‌ متحده‌ عربی است .

پالم جمیرا به شکل درخت نخل است . شامل یک تنه , یک تاج با ۱۶ برگ , و یک جزیره هلالی‌شکل در اطراف است که ۱۱ کیلومتر ( 6.8 مایل ) موج‌شکن بزرگی را تشکیل می‌دهد . جزیره ۵ در ۵ کیلومتر ( 3.1 در۳.۱ مایل ) و مساحت کل آن از ۸۰۰ زمین فوتبال بزرگ‌تر است . این تاج به وسیله پل ۳۰۰ متری ( 980 فوت ) به سرزمین اصلی متصل می‌شود و هلال به بالای نخل توسط یک تونل از زیر دریا متصل می‌شود . طی چند سال آینده , به عنوان فاز گردشگری , پالم جمیرا به زودی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین استراحتگاه‌های جهانی شناخته می‌شود . جزیره پالم " هشتمین شگفتی جهان " است . این جزیره طول خط ساحلی دبی را دو برابر کرده‌ است .

با توجه به مطالب تبلیغاتی شرکت سازنده , جزیره پالم جمیرا , هتل‌ها , سه نوع ویلا ( ویلاهای سیگنچر , خانه‌ باغ ها و خانه‌های کوچک کانال ) , ساختمان‌های آپارتمانی , سواحل , بندرگاه , رستوران‌ها و انواع فروشگاه‌های خرده‌ فروشی را دارا خواهد بود.