مدینة جمیرا

مدینة جمیرا
190 بازدید
تفریحگاه عربی ۵ ستاره در دبی است و همچنین بزرگ‌ترین تفریحگاه در امارات است که شامل بیش از ۴۰ هکتار از مناظر و باغ‌ها می باشد .

این شهر به گونه‌ای طراحی شده‌ است که شبیه به یک شهر عربی سنتی باشد . این تفریحگاه شامل دو هتل بوتیک ( القصر و مینا سلام ) و یک حیاط با ۲۹ خانه تابستانی به نام دارالمصایف می‌باشد . این تفریحگاه دارای بیش از ۴۰ رستوران و بار است .

مدینه جمیرا در طول یک کیلومتر ساحل خصوصی در مجاورت هتل ساحل جمیرا ، برج العرب و پارک آبی وایلد واقع شده‌است . تقریبا ۳۰ دقیقه‌ از فرودگاه بین‌المللی دبی دراوقات بدون ترافیک فاصله دارد .

مدینه جمیرا دو هتل بوتیک را در بر دارد ؛ القصر که به معنای قصر ، مینا ، سلام ، و دارالمصایف است؛ خانه های تابستانی عربی در اطراف محوطه تفریحی با مناظر ساحل و باغ‌های خصوصی قرار دارد . این تفریحگاه دارای امکانات برگزار کننده اجلاس و ضیافت های شام ، وامکانات غذاخوری مختلف است که بیش از ۴۰ رستوران برای صرف غذا و با برخی رستوران‌های مشهور دنیا متفاوت است .

" مینا سلام " یا  " بندر صلح " اولین هتل بوتیک بود که تکمیل شد و ۲۹۲ اتاق و سوئیت داشت .

القصر که به معنای " قصر " است شامل ۲۹۲ اتاق و سوئیت است که برای بازتاب اقامتگاه تابستانی شیخ طراحی شده‌ است .

دارالمصایف شامل ۲۹ جایگاه مستقل است، خانه‌های مسکونی دو طبقه که از خانه‌های سنتی تابستانی عربی الهام‌ گرفته شده. هر یک از این ۲۹ خانه دارای ۸ تا ۱۱ اتاق و سوئیت است که در محوطه تفریحی امتداد دارند ، توسط باغ‌های خوش منظره احاطه شده‌اند ، و برخی از آن‌ها در ساحل واقع شده‌اند و میهمانان سرویس خدمتکار ۲۴ ساعته دارند .

۵.۴ کیلومتر راه‌های آبی مناطق مختلف تفریحگاه را متصل می‌کند و تاکسی‌های آب ( کرجی ) به مهمانان اجازه می‌دهند تا در امتداد آن‌ها به تمام بخش‌های تفریحی بروند . این آبراه در جریان ثابتی با آب دریا قرار دارد که در یک طرف تفریحگاه پمپاژ می‌شود و در انتهای دیگر به سمت دریا حرکت می‌کند . این راه‌های آبی نیز خانه  پناه‌گاه لاک‌پشت ها هستند که هدف از آن نجات و بهبود لاک‌پشت‌های زخمی است .