نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی
259 بازدید
امارات متحده عربی با هدف "اتصال ذهن ها ، ایجاد آینده" میزبان نمایشگاه جهانی 2020 در دبی است.

هر 5 سال و برای مدت 6 ماه ، نمایشکاههای جهانی ، میلیونها بازدیدکننده را جذب می کنند.

نمایشگاه جهانی تاکنون در خاورمیانه ، آفریقا و جنوب شرقی آسیا برگزار نشده.

اکسپو ۲۰۲۰ یک نمایشگاه بین‌المللی ثبت‌شده در سطح جهانی است که در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۳ توسط دفتر بین‌المللی پاریس تصویب شد. دبی در امارات‌متحده‌عربی حق برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ را به دست آورد.

به عنوان یک نمایشگاه ثبت‌شده ممکن است حداکثر شش ماه طول داشته باشد و باید به موضوع جهانی گسترده‌ای پایبند باشد که برای تمام بشریت کاربرد دارد. عناوین نمایشگاه جهانی گذشته شامل " انسان و دنیای خود " مونترال اكسپو ۶۷ " کشف " اکسپو سویل ٩٢ " است.

 شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم, حاکم دوبی, در حمایت از این پیشنهاد گفت: "

در جهان امروز كه به شدت به‌ هم‌ پیوسته است ، نگرش جدیدی از پیشرفت و توسعه براساس هدف مشترک و تعهد, کلیدی است. در حالی که ذهن انسان به تنهايی , یک کشور منفرد ، یا یک جامعه خاص ، هم منحصر به فرد و هم قابل‌توجه است, عملکرد جمعی ھمه اينها باعث شدہ که ما واقعاً پیشرفت کرده‌ایم.

نمایشگاه جهانی  در دبی اولین نمایشگاه در منطقه خاورمیانه ، شمال آفریقا و جنوب آسیا خواهد بود.

در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۳، زمانی که دبی حق میزبانی این نمایشگاه را به دست آورد، در بلندترین ساختمان دنیا ، برج خلیفه ،  آتش‌بازی به پا شد. روز بعد برای همه موسسات آموزشی سراسر کشور یک روز تعطیل اعلام شد. حاکم دبی قول داد که در سال ۲۰۲۰ جهان را "شگفت‌زده" کند. انتظار می‌رود برگزاری نمایشگاه جهانی و آماده‌سازی برای رسیدن به مشاغل جدید در امارات‌متحده‌عربی منجر به تزریق نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار به اقتصاد و افزایش حداقل ۲۵ میلیون تا حداکثر ۱۰۰ میلیون نفر بازدیدکنندہ شود.

بلندترین برج تجاری که قرار است در دبی ساخته شود، در منطقه جميرا ليك تاورز ، با نام "برج ۲۰۲۰" به افتخار نمایشگاه جهانی ۲۰۲۰ نامگذاری شد.